Минулого місяця Bungie пообіцяла представити PvE-режим для Marathon ближче до середини другого сезону. 21 липня якраз розпочнеться друга половина глави, і тоді ж шутер отримає експериментальний PvE-режим Vault Breaker.
Гравцям запропонують досліджувати карту «Кріоархів» поодинці, у двох або втрьох та штурмувати сховища, кожне з яких складніше за попереднє. У режиму буде власна система прогресу: персонажі стають сильнішими від матчу до матчу, поки врешті-решт не дістануться до останнього сховища та «загадкової сутності» всередині. Щоб зануритися у Vault Breaker, необхідний «Спонсорський набір» — це один із безкоштовних стартових комплектів у Marathon.
Цікавіше інше: у Vault Breaker усе знайдене на шляху не вдасться винести з рівня після евакуації. У кишенях залишаться лише «дані сховищ» — нова валюта, яку можна обміняти на апгрейди спеціальних наборів для Vault Breaker та на екіпіровку для інших режимів. За словами Bungie, такий крок дозволить обмежити доступ потужного луту зі сховища, який легко отримати, до загальної економіки гри.
У середині сезону запровадять систему, за допомогою якої можна буде скинути прогрес «Колиски», розвинутої до максимуму, щоб отримати додатковий бал енергії та розблокувати унікальні косметичні предмети. У зв’язку з цією зміною швидкість розвитку «Колиски» буде збільшено.
Також у Bungie мають намір внести низку змін до Marathon. Наприклад, очікуються зміни з категорії «якість життя», а також з’явиться статистика профілю.
Третій сезон у Marathon розпочнеться 22 вересня й обіцяє суттєво змінити ігровий процес на початкових етапах гри. Також буде перероблено карту «Периметр», додано нову оболонку бігуна, більше зброї, екіпірування тощо. Пограти в шутер можна на ПК (Steam), PlayStation 5 та Xbox


