Продажі ігрових консолей у США продовжують знижуватися на тлі стрімкого зростання цін. За даними аналітичної компанії Circana, у травні Xbox Series показала найгірший результат за всю історію спостережень для цього місяця, а консоль від Sony пережила найслабший травень з 2000 року.
Продажі PS5 у штуках впали одразу на 58 % порівняно з травнем минулого року. Xbox Series втратила 12 %.
При цьому загальний дохід від продажу ігрового «заліза» зріс на 38 % і сягнув 249 мільйонів доларів. Причина — Nintendo Switch 2, яка продовжує впевнено утримувати лідерство як за кількістю проданих пристроїв, так і за виручкою.
Аналітики пов’язують цей спад із помітним подорожчанням консолей. Середня вартість нового ігрового пристрою в США за рік зросла на 14 % — з 440 до 502 доларів.
Цього тижня компанія Microsoft оголосила про чергове підвищення цін. З 1 серпня Xbox Series X з накопичувачем на 1 терабайт коштуватиме $799,99, а Xbox Series S з 512 Гб пам’яті — $499,99. У підсумку флагманська консоль компанії подорожчала на 300 доларів порівняно зі стартом продажів у 2020 році, а вартість Series S зросла на 50 %.


