Співзасновник Interplay Брайан Фарго (Brian Fargo) розповів, що оригінальна Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game деякий час була не просто ідейним спадкоємцем, а прямим сиквелом культової RPG з 1980-х Wasteland. За його словами, робота тривала кілька місяців, поки студії не довелося відмовитися від ідеї через юридичні ризики — права на Wasteland тоді належали Electronic Arts.
Брайан Фарго
Між двома серіями дійсно багато спільного: у Wasteland гравці боролися з мутантами та ШІ, який прагнув замінити людство, стикалися з фанатиками-охоронцями допотопних технологій, а дія відбувалася на радіоактивних руїнах, включаючи постапокаліптичний Лас-Вегас — і це задовго до Fallout: New Vegas.
Цікаво, що позиція Тіма Кейна (Tim Cain), творця Fallout, дещо відрізняється від того, як бачить ситуацію Фарго.
Тім Кейн в інтерв'ю для DualShockers
І хоча Interplay так і не змогла викупити права на назву Wasteland, це тільки пішло Fallout на користь. Назва змінилася, концепція розвинулася, а сама серія пішла далеко вперед — від неофіційного продовження до одного з головних символів жанру. Сьогодні вже неможливо уявити світ без Братства Сталі, Гулів або НКР, а під крилом Bethesda серія Fallout стала по-справжньому популярною і масовою.

