Асоціативний директор Cyberpunk 2 і провідний дизайнер квестів The Witcher 3: Wild Hunt Павло Саско (Pawel Sasko) поділився думками про те, як за останні роки змінилося розуміння «дорослих» ігор. В інтерв'ю виданню GamesRadar+ він визнав, що раніше такі проєкти найчастіше зводилися до насильства та оголення, але часи змінюються — разом із розробниками.
«В епоху між The Witcher 2 і The Witcher 3 зрілі ігри в основному асоціювалися з двома речами. Перша — агресія, просто вбивства. Друга — секс і нагота», — згадує Саско. Однак до моменту виходу третього «Відьмака» 2015 року підхід став іншим: «Було б здорово думати, що The Witcher 3 щось до цього додала. Я думаю, вона була частиною ширшого процесу».
За словами Саско, зміни пов'язані з тим, що самі розробники дорослішають. Багато співробітників CD Projekt Red працювали над грою, вже будучи у віці за 30 або навіть за 40. Одні заводили сім'ї, інші ставали батьками — і колишні теми більше не викликали колишнього інтересу. Девелопери хотіли чогось більшого, ніж просто «прямолінійна різанина». Хоча й перші дві RPG від CDPR були далеко не про бездумне вбивство.
«Коли тобі за тридцять, те, що здавалося веселим і крутим у двадцять або в підлітковому віці, вже не радує», — пояснює розробник. Саме це бажання «чогось більшого» і підштовхнуло студію до пошуку глибших тем і більш зрілої оповіді.
Саско підкреслює, що The Witcher 3 не стала єдиною причиною «дорослішання» ігор — проєкт був частиною загального культурного зсуву в індустрії. «Я не думаю, що „Відьмак 3“ створив цю хвилю. Він просто виявився частиною більш масштабних змін, коли все наше медіа-середовище почало дорослішати».
