Минулого тижня в Rockstar Games попрощалися з групою з понад 30 співробітників, через що на адресу студії посипалися звинувачення в протидії створенню профспілки. Компанія ж пояснила, що зачеплені екс-працівники порушили корпоративну політику — поширювали конфіденційну інформацію у відкритому доступі.
У коментарі для Bloomberg представник Rockstar розповів, що співробітники публікували і обговорювали корпоративні відомості на форумі, до якого входять люди, що не мають відношення до компанії. «Це ніяк не пов'язано з правом людей вступати до профспілки або брати участь у профспілковій діяльності», — підкреслили в студії.
У відповідь на цю заяву президент Незалежної профспілки працівників Великої Британії (IWGB) Алекс Маршалл (Alex Marshall) сказав, що «в Rockstar бояться, що працьовиті співробітники в приватному порядку обговорюють можливість реалізації своїх прав заради створення більш справедливих умов роботи і формування колективного голосу».
Раніше в IWGB стверджували, що члени звільненої групи людей вже або були членами профспілки, або тільки збиралися її сформувати. «Компанія Rockstar щойно вчинила найкричущіший і найжорстокіший акт боротьби з профспілками за всю історію ігрової індустрії», — написав Маршалл минулого тижня. За його словами, звільнені були членами приватного групового чату в Discord, а єдиними «чужинцями» там були профспілкові активісти.
Як зазначили в Bloomberg, в Rockstar завжди суворо ставилися до питань безпеки. Студія вжила додаткових запобіжних заходів після масового витоку 2022 року, коли в Мережу потрапило безліч матеріалів про Grand Theft Auto VI.


