Ілон Маск (Elon Musk) заявив, що його компанія xAI випустить повністю згенеровану штучним інтелектом гру вже до кінця наступного року. За словами мільярдера, це буде не просто експеримент, а «відмінна» гра.
Маск написав про це в X, відповідаючи на пост з коротким роликом, створеним за допомогою Grok Imagine — інструменту, який перетворює текстові запити в шестисекундні анімовані відео зі звуком. Користувач опублікував кліп з кадрами, що нагадують військовий шутер в дусі Battlefield, і додав підпис: «Ігри будуть динамічно створюватися Grok в майбутньому». На що Маск відповів: «Студія xAI випустить відмінну гру, створену ШІ, до кінця наступного року».
Цікаво, що у Маска вже був досвід роботи в ігровій індустрії — ще в 90-х він працював в Rocket Science Games і потрапив в титри декількох проектів для SEGA Mega CD, включаючи Loadstar: The Legend of Tully Bodine і Cadillacs and Dinosaurs: The Second Cataclysm.
xAI — це компанія Маска, що займається розробкою ШІ-систем, включаючи чат-бот Grok, вбудований в X. Раніше фірма представила Aurora — нейромережу для генерації зображень за описом, а потім Grok Imagine для створення коротких відео.
Цікаво, що через деякий час після згадки про гру Маск також заявив, що Grok створить «придатний для перегляду» фільм до кінця 2026 року, а по-справжньому хороші стрічки з'являться в 2027-му. Цей прогноз здивував багатьох — адже технології генерації відео розвиваються швидше, ніж повноцінні системи створення ІШ-ігор.
Про запуск студії, яка буде займатися ШІ-іграми, Маск вперше розповів ще в лютому, закликавши розробників приєднуватися до проекту: «Якщо ви хочете створювати ігри зі штучним інтелектом — приєднуйтесь до xAI. Ми починаємо прямо зараз».
Однак ексцентричний мільярдер — не єдиний,


