Легендарний гейм-дизайнер Хідео Кодзіма (Hideo Kojima) заявив, що одного разу обговорював з Вінсом Зампеллою (Vince Zampella) можливість створити шутер у всесвіті Metal Gear. Про це він розповів на D.I.C.E. Summit 2026 під час пам'ятної сесії Remembering A Titan, присвяченій життю і роботі творця Call of Duty.
За словами Кодзіми, розмова відбулася незабаром після виходу Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots у 2008 році. У 2010-му Зампелла і Джейсон Вест (Jason West) покинули Infinity Ward і заснували Respawn Entertainment — студію, яка пізніше випустила Titanfall і Apex Legends. Серед ідей, які тоді обговорювали на старті компанії, був і проект по Metal Gear у форматі шутера.
Кодзіма також згадав, що сам звертався до Зампелли за порадою, коли вирішив відкрити Kojima Productions після відходу з Konami. Досвід Respawn допоміг йому зрозуміти, як побудувати незалежну студію. «Без нього ігрова індустрія не була б такою, якою ми її знаємо», — сказав гейм-дизайнер.
На сцені D.I.C.E. Summit про Зампеллу говорили й інші представники індустрії — Філ Спенсер (Phil Spencer), Джефф Кілі (Geoff Keighley), Лора Мілі (Laura Miele) з Electronic Arts, Тодд Говард (Todd Howard), Ренді Пітчфорд (Randy Pitchford), Тед Прайс (Ted Price) з Insomniac Games та багато інших. Вони згадували, як він вплинув на їхню кар'єру та на розвиток галузі в цілому.
Президент EA Entertainment Лора Мілі заявила, що Зампелла «змінив те, як створюють ігри» і, що не менш важливо, «те, як ставляться до людей в процесі розробки». Глава Xbox Філ Спенсер зазначив, що Вінс умів надихати команди і піднімати планку якості. Тодд Говард назвав девелопера «справжнім професіоналом» і зізнався, що регулярно звертався до нього за порадою — як щодо конкретних проєктів, так і


