Минулого тижня президент США Дональд Трамп (Donald Trump) заявив про введення мита на ввезені в країну закордонні товари.
За підсумками сьогоднішніх торгів на токійській фондовій біржі дісталося найбільшим ігровим фірмам Японії. Картина склалася така:
Як підкреслив засновник консалтингової агенції Kantan Games Серкан Тото (Serkan Toto), мобільні компанії штормить ще сильніше.
Тим часом вартість акцій великих південнокорейських ігрових компаній теж просіла :
Нагадаємо, японські товари обклали митом у 24%, а корейські – у 25%. Якщо говорити про виробників пристроїв на кшталт Sony і Nintendo, потрібно також дивитися на мита для Китаю (34%, але з урахуванням старих – усі 54%), В'єтнаму (46%) та інших азіатських країн, оскільки збирають консолі на їх території. Влада порушених додатковими оподаткуваннями держав уже готується до переговорів зі США, щоб знизити негативний ефект від мит.
Деякі компанії заздалегідь готувалися до такого результату і завчасно вжили необхідних заходів. Наприклад, Sony збільшила запаси PlayStation 5 на ринку США. Тепер же компанії необхідно придумати, як збільшити виробництво консолей у Японії для продажу у США, оскільки мита для Японії нижчі, ніж для того ж Китаю.
