Минулого тижня компанія Funcom повідомила про майбутню серію звільнень. Реструктуризація торкнулася і команди The Outsiders — її співзасновник Девід Голдфарб (David Goldfarb) оголосив про закриття студії.
The Outsiders була заснована в 2015 році в Стокгольмі. Першою роботою шведів стала Darkborn — фентезі-екшен, де гравцеві відводилася роль чудовиська, що мститься людям. Видавати пригодницьку гру мав намір один з підрозділів Take-Two, але в 2019-му проект втратив видавця. Через рік Darkborn померла, так і не дотягнувши до релізу. У 2021-му студію купила Funcom.
Незважаючи на провальний дебют, The Outsiders вибралася і в 2022-му випустила ритм-шутер Metal: Hellsinger. Музичний бойовик про відстріл нечисті зібрав «вкрай позитивні» відгуки в Steam і непогані оцінки критиків. Інформації про продажі Hellsinger немає — відомо лише, що за перші три місяці гра залучила понад мільйон користувачів, включаючи передплатників Game Pass.
У посланні про смерть The Outsiders Девід Голдфарб висловив жаль з приводу того, що колективу, який пережив крах Darkborn, не вдалося подолати нову кризу.
За словами Голдфарба, він і його колишні колеги не опускають руки і намагаються продовжити роботу «в новому форматі». Екс-керівник зізнався, що буде радий будь-якій допомозі, будь то ділові рекомендації та пропозиції щодо працевлаштування.

