В обговоренні творчих труднощів Йоко Таро (Yoko Taro) виник новий виток — колишній директор з бізнесу Square Enix Джейкоб Навок (Jacob Navok) заявив, що компанія «з радістю випускала б більше ігор Таро», але масштаби аудиторії «не покривають витрати». При цьому мова йде про творця NieR: Automata — хіта, який розійшовся тиражем понад 9 мільйонів копій.
Приводом для дискусії стало визнання Йоко Таро на конференції G-CON 2025. Там девелопер розповів, що фанати звинувачують його в бездіяльності, хоча, за його словами, він працює постійно — просто проекти, в яких він бере участь, регулярно закривають до релізу.
Коментар Навока з'явився після публікації статті Kotaku про висловлювання Таро. Колишній працівник Square Enix підкреслив, що компанія приймає рішення тільки з точки зору прибутку:
Нагадаємо, за останні роки Таро випустив тільки серію карткових RPG Voice of Cards і мобільну 404 Game Re: set — ігри були досить скромними за масштабом.
Цікаво, що серія NieR у 2017-му не вважалася гігантом жанру, поки Automata не перетворила її на масовий феномен. Історія показує: деяким авторам потрібен час, щоб виростити аудиторію, набути досвіду і вийти до великих бюджетів. І якщо судити з успіху Automata, попит на ідеї Таро точно існує — питання лише в тому, чи дозволить сучасна індустрія дочекатися їх наступного масштабного втілення.

