Після того як у 2023 році E3 остаточно припинила своє існування, gamescom отримала не тільки нові можливості, але й додаткові зобов'язання. Про це в інтерв'ю виданню The Game Business розповів Фелікс Фальк (Felix Falk), керуючий директор німецької асоціації Game — Verband der deutschen Games-Branche, яка відповідає за організацію заходу.
За його словами, між двома найбільшими ігровими виставками довгі роки існувало взаємовигідне партнерство: E3 була місцем гучних анонсів, а gamescom — майданчиком, де геймери та преса могли вперше спробувати новинки.
Фелікс Фальк
При цьому відсутність E3 принесла й інші наслідки. Gamescom доводиться вписуватися в міжнародний календар компаній, домовлятися з їх головними офісами і підлаштовуватися під глобальні маркетингові плани. У минулі роки це призводило до довгих переговорів, але зараз ситуація змінилася. «В останні роки було непросто переконати деяких учасників повернутися, і ми провели чимало переговорів. Однак, якщо поглянути на нинішній список учасників, то можна побачити, що тут майже всі. Так що нам вдалося повернути, ну, майже всіх на gamescom», — підкреслив організатор.
Головна мета виставки на найближчі роки — не розширення фізичної аудиторії, а зростання міжнародного охоплення в цифрових каналах. В офлайні на gamescom щорічно збирається близько 350 тисяч осіб, і навіть додавання нових залів навряд чи підніме кількість відвідувачів вище 400 тисяч без втрати комфорту. Зате онлайн-присутність і співпраця з контентмейкерами, ЗМІ та партнерами відкриває набагато більше можливостей.
Ще одна помітна тенденція — зростаючий інтерес з боку компаній, які раніше не асоціювалися з відеоіграми. На gamescom все частіше з'являються стрімінгові гіганти на кшталт Netflix, а також Paramount і


