Продюсер Resident Evil Requiem прокоментував хвилю невдоволення, яку викликала технологія DLSS 5. За його словами, реакція геймерів скоріше підтверджує, що оригінальний візуальний стиль гри виявився вдалим.
DLSS 5 представили в березні. Технологія використовує ШІ для зміни зображення в реальному часі — вона додає «фотореалістичне» освітлення та матеріали. Однак демонстрація виявилася досить неоднозначною: багато гравців і фахівців вважали, що такий підхід занадто сильно змінює художній вигляд проєктів.
Продюсер «Реквієму» Масато Кумадзава (Masato Kumazawa) зазначив, що особливо бурхливо обговорювали зовнішній вигляд головної героїні Грейс. У демонстрації DLSS 5 від NVIDIA її зробили більш «гламурною», і частині аудиторії це не сподобалося. Розробник вважає таку реакцію хорошим знаком: гравці встигли прив'язатися до оригінального дизайну і не хочуть його змінювати.
Кумадзава підкреслив, що героїня швидко стала досить популярною. Суперечки та емоції, викликані її зміненою зовнішністю, свідчать про те, що персонаж уже оселився в серцях геймерів.
Глава NVIDIA Дженсен Хуанг (Jensen Huang) раніше пояснював, що розробники можуть контролювати DLSS 5 і налаштовувати технологію під свої завдання. За його словами, мова йде не про простий фільтр, а про «нейронний рендеринг», який впливає на геометрію та освітлення сцени.
Проте критики все ще ставляться до технології з обережністю. Наприклад, інженер Respawn Entertainment Стів Каролевич (Steve Karolewics) порівняв результат із надмірно агресивними фільтрами та заявив, що волів би зберегти оригінальне художнє бачення ігор.
Запустити DLSS 5 планують восени. Крім нової частини Resident Evil, технологію отримають і інші великі проєкти, зокрема Hogwarts Legacy, Starfield та Assassin’s