Ненаситні дата-центри для ШІ та наполеонівські плани їх власників спровокували кризу на ринку пам'яті. Через це ціни на відповідні чіпи злетіли до небувалих значень, і тепер страждають не тільки звичайні споживачі, але й виробники. Як повідомляє Bloomberg, Sony збирається переглянути вікно запуску наступної PlayStation, а Nintendo може оновити цінову політику в поточному році.
Гіганти на кшталт Amazon, Alphabet Inc. і OpenAI активно розвивають центри обробки даних для ШІ, скуповуючи величезну частку мікросхем пам'яті. Причому деякі виробники пам'яті повністю переходять на замовлення від ШІ-гігантів, через що компаніям-виробникам споживчої електроніки доводиться боротися між собою за ті крихти, що залишилися і поступово зменшуються.
Тім Арчер (Tim Archer), генеральний директор компанії-постачальника чіпового обладнання Lam Research Corp.
Як розповіли джерела ЗМІ, близькі до керівництва Sony, через ситуацію, що склалася, платформотримач розглядає можливість перенести запуск PlayStation нового покоління на 2028-й або навіть 2029 рік. Такий крок може завдати серйозного удару по ретельно вибудуваній стратегії утримання аудиторії в проміжку між змінами поколінь консолей.
Тим часом в Nintendo, чия Switch 2 минулого року підстьобнула продажі карт пам'яті і створила ажіотажний попит, теж намагаються знайти рішення проблеми. Якщо вірити обізнаним джерелам, в корпорації розмірковують над тим, щоб підвищити ціну Switch 2 в 2026-му. Представники обох компаній відмовилися давати коментар для Bloomberg.
Криза пам'яті вплинула і на інші ігрові компанії. Наприклад, у Valve були змушені почекати із запуском нових пристроїв — їм досі не призначили ціну.
