Nintendo відома своєю любов'ю звертатися до суду з приводу і без. Судячи з усього, дрібні рибки на кшталт окремих особистостей компанії набридли, тож «Велика N» вирішила звернути увагу на більшу здобич. Японська корпорація подала позов проти уряду США через тарифну політику, введену адміністрацією Дональда Трампа (Donald Trump) у 2025 році.
Скаргу направили до Суду міжнародної торгівлі США. У документі йдеться, що з лютого 2025 року адміністрація Трампа ввела незаконні мита на імпорт з більшості країн. За оцінкою компанії, через цю політику держава зібрала на тарифах понад 200 мільярдів доларів.
Юристи Nintendo стверджують, що компанія має право вимагати компенсацію. Вона імпортує товари, які потрапили під дію тарифів, введених на підставі закону IEEPA. Тому Nintendo просить повернути сплачені суми з відсотками. Точний розмір вимог у позові не вказаний. Також компанія розраховує на компенсацію судових витрат.
Раніше ситуацію вже розглянув Верховний суд США. 20 лютого суд визнав тарифи неконституційними. Після цього суддя Річард Ітон (Richard Eaton) з того ж торгового суду заявив, що імпортери мають право домагатися повернення коштів. Він буде розглядати подібні справи.
Пізніше Трамп заявив про плани ввести нові тарифи на рівні 15%. Це вище попередніх ставок.
Мита вже вплинули на ігровий ринок. «Велика N» готувала запуск Nintendo Switch 2 майже одночасно з оголошенням тарифів. Через економічну невизначеність компанії довелося відкласти старт попередніх замовлень пристрою в США. Багато хто пов'язує і подорожчання інших консолей саме з підвищенням тарифів.
