Шутер Marathon від Bungie виявився одним із найдорожчих проєктів студії. За даними журналіста Forbes Пола Тассі (Paul Tassi), на розробку було витрачено понад 200 мільйонів доларів, а з урахуванням додаткових витрат сума могла перевищити 250 мільйонів доларів. У цю цифру не входять витрати на підтримку та майбутній контент.
Marathon вийшла трохи більше місяця тому і доступна на ПК та консолях. Як повідомлялося раніше, основна аудиторія зосередилася саме на комп'ютерах — близько 70 % користувачів грають на цій платформі. Середній час у шутері становить 28 годин, при цьому значна частина аудиторії проводить у проекті значно більше: 22 % наіграли понад 50 годин, а 7 % — понад 100.
При цьому онлайн поступово знижується. Зараз пікова кількість одночасних гравців тримається на рівні близько 25-30 тисяч, тоді як на старті показник досягав 88 тисяч. Під час безкоштовного тесту серверів цифра була ще вищою — близько 143 тисяч. У рейтингу Steam шутер посідає лише 83-тє місце, а на Xbox — 106-те.
На тлі недавніх провалів сервісних проєктів геймери бояться, що новинка від Bungie не протримається й року — і їхні побоювання зрозумілі. Marathon може повторити долю швидко закритих ігор на кшталт Highguard і Concord. У Bungie ж з цим не згодні і заявляють, що розраховують розвивати проєкт роками.
Розробники обіцяють регулярно випускати оновлення та вдосконалювати ключові елементи геймплею. Поки що Marathon утримує аудиторію, але чи зможе проект закріпитися на ринку і відзначити хоча б кілька днів народження — час покаже.
Стильний екшн-шутер доступний на ПК (Steam), Xbox Series і PlayStation 5.

