Зі стартовою ціною у 450 доларів Switch 2 стала найдорожчою консоллю Nintendo. І якщо вірити статті від Bloomberg, японська компанія може підняти вартість пристрою ще вище, якщо піде на поступки інвесторам. Ті нібито вказують пальцем на Sony, чиї PlayStation 5 нещодавно подорожчали, і просять вчинити так само.
Незважаючи на випуск одного хіта за іншим і вихід продовження «Брати Супер Маріо в кіно», акції Nintendo втрачають у ціні вже п'ять місяців поспіль — це найтриваліший період зниження з 2016 року. Як пишуть у ЗМІ, багато хто вважає, що Nintendo просто зобов'язана підняти ціни на Switch 2, коли в п'ятницю опублікує фінансовий звіт. Так компанія зможе компенсувати зростаючі витрати та заспокоїти нервових акціонерів.
Інвестори вважають, що при ціні в 450 доларів Switch 2 є вкрай збитковою. Особливо з огляду на кризу пам'яті, через яку комплектуючі підскочили в ціні, та бойові дії на Близькому Сході, які впливають на вартість доставки і навіть на базові матеріали, такі як пластик.
Аналітики мають дві точки зору на цю проблему. Якщо Nintendo не скоригує вартість консолей, її акції так і продовжать котитися вниз. «Ринок карає акції, які не захищаються від інфляції», — вважає Хідекі Ясуда (Hideki Yasuda), аналітик з Toyo Research Advice. Якщо ж вартість підвищать, це може вдарити по попиту і акції теж просядуть — принаймні, ненадовго, — адже такий крок може послабити попит. «Підвищувати ціну було б нерозумно. Споживач і так страждає: люди більше платять за бензин і їжу. А коли ціни зростають, бюджет на розваги скорочують у першу чергу», — поділився Майкл Пактер (Michael Pachter), аналітик Wedbush Securities.
Якщо в Nintendo зважаться на підвищення ціни — наскільки сильно вона зросте? Оптимальним варіантом називають стрибок
