Колишній провідний дизайнер Bethesda Game Studios Брюс Несміт (Bruce Nesmith) вважає, що ремейк The Elder Scrolls III: Morrowind навряд чи виправдає очікування гравців. На його думку, повернення до культової RPG може обернутися розчаруванням — і не тільки з творчих причин.
В інтерв'ю Press Box Несміт припустив, що у Bethesda просто міг не зберегтися оригінальний вихідний код гри. Morrowind вийшла більше двадцяти років тому, і, як зазначає розробник, навіть якщо файли десь лежать, далеко не факт, що їх вдасться зібрати і запустити на сучасному обладнанні.
Але набагато важливіше, за словами Несміта, інше. Він пропонує фанатам просто знову пограти в Morrowind і чесно відповісти собі на питання, чи хочуть вони таку гру сьогодні. Спогади, за його словами, часто прикрашають минуле, а при реальному поверненні до старої RPG багато моментів змушують «кринжувати».
Брюс Несміт
Несміт впевнений, що з Morrowind ситуація була б ще складнішою. Чим старший проект, тим більше елементів не витримують перевірку часом — від інтерфейсу до ігрових систем. Повноцінний ремейк міг би вирішити частину проблем, але тоді, на думку розробника, виникає логічне питання: навіщо переробляти старе, якщо можна створити щось нове.
При цьому Несміт з цікавістю поставився б до нової історії в екзотичних землях Морровінда — з його гігантськими крабами та інопланетною атмосферою, але без застарілих рішень, які сьогодні виглядають архаїчно.
Спільнота відреагувала на думку Несміта досить однозначно. Геймери не вважають, що ремейк Morrowind — погана ідея. Найяскравіше висловився видавничий директор Larian Майкл Даус (Michael Douse). На його думку, оновлена версія культової RPG із сучасною бойовою системою могла б стати комерційним хітом.
Даус вважає, що проблема


